Залишити заявку

Акула біля берегів Австралії переслідувала рибалку, що втратив свого човна

Дайвер Джон Крейг рибалив з гарпуном приблизно за 8 км від берегів Західної Австралії, коли його човен віднесло у відкрите море сильною течією. Провівши її поглядом, плавець знову пірнув у воду і побачив «на відстані витягнутої руки» величезну тигрову акулу.

Чотирьохметрова хижачка була найбільшою акулою, яку Крейг бачив за десять років роботи інструктором з дайвінгу.

Після цього почалось переслідування. Водолаз поплив до берега, тримаючи гарпун напоготові, щоб вистрілити в суперницю. Акула то зникала, то з’являлася поблизу біля самих ласт плавця.

«Повинен зізнатися, я думав, що мені кришка. Чотири морських милі до берега з величезною акулою за спиною. Я казав собі: мабуть, ось так я і помру », – розповідає містер Крейг.

Але врешті-решт зубаста риба відстала. Водолаза помітили рятувальники на одному з пляжів затоки Шарк (що, до речі, перекладається як «акулячий»).

«Це абсолютно неймовірна історія. Він проплив принаймні п’ять миль в водах, наповнених акулами … Просто не можу повірити, що хтось міг це зробити », – каже командир місцевого загону морських рятувальників Грег Ріджлі.

Тигрова (або леопардова) акула становить небезпеку для людини. У неї дуже великий рот з потужними щелепними м’язами і гострими зубами, якими вона легко розсікає не тільки плоть, а й кістки і навіть панцирі морських черепах.

В цьому році в Австралії було зафіксовано вже 14 випадків нападу акул на людей, смертельним виявився всього один. Експерти пов’язують збільшення числа інцидентів з ростом популярності водних видів спорту, а також з наближенням до берегів континенту риби, якою традиційно харчуються акули.

Схожі статті:
Читати далі