Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Акула біля берегів Австралії переслідувала рибалку, що втратив свого човна
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Акула біля берегів Австралії переслідувала рибалку, що втратив свого човна

Акула біля берегів Австралії переслідувала рибалку, що втратив свого човна

Дайвер Джон Крейг рибалив з гарпуном приблизно за 8 км від берегів Західної Австралії, коли його човен віднесло у відкрите море сильною течією. Провівши її поглядом, плавець знову пірнув у воду і побачив «на відстані витягнутої руки» величезну тигрову акулу.

Чотирьохметрова хижачка була найбільшою акулою, яку Крейг бачив за десять років роботи інструктором з дайвінгу.

Після цього почалось переслідування. Водолаз поплив до берега, тримаючи гарпун напоготові, щоб вистрілити в суперницю. Акула то зникала, то з’являлася поблизу біля самих ласт плавця.

«Повинен зізнатися, я думав, що мені кришка. Чотири морських милі до берега з величезною акулою за спиною. Я казав собі: мабуть, ось так я і помру », – розповідає містер Крейг.

Але врешті-решт зубаста риба відстала. Водолаза помітили рятувальники на одному з пляжів затоки Шарк (що, до речі, перекладається як «акулячий»).

«Це абсолютно неймовірна історія. Він проплив принаймні п’ять миль в водах, наповнених акулами … Просто не можу повірити, що хтось міг це зробити », – каже командир місцевого загону морських рятувальників Грег Ріджлі.

Тигрова (або леопардова) акула становить небезпеку для людини. У неї дуже великий рот з потужними щелепними м’язами і гострими зубами, якими вона легко розсікає не тільки плоть, а й кістки і навіть панцирі морських черепах.

В цьому році в Австралії було зафіксовано вже 14 випадків нападу акул на людей, смертельним виявився всього один. Експерти пов’язують збільшення числа інцидентів з ростом популярності водних видів спорту, а також з наближенням до берегів континенту риби, якою традиційно харчуються акули.

Схожі статті:
Читати далі