Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 13 фактів про Китай, які викликають шок
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 13 фактів про Китай, які викликають шок

13 фактів про Китай, які викликають шок

Китай – одна з тих країн, які, напевно, ніколи не перестануть дивувати весь навколишній світ. Багато що з способу життя, традицій і звичаїв цієї нації викликає подив або нерозуміння, але є і такі речі, які по-справжньому шокують! Ось підбірка 13 найбільш незвичайних фактів про цю країну та її жителів, які вражають до глибини душі.

Мільйони китайців живуть в печерах

У провінції 30 мільйонів китайців живуть в печерах. Багато печерних будинків передаються у спадок вже багато поколінь, а інші здаються в оренду за 30 доларів в місяць. Коли їх виставляють на продаж, то ціна може досягати 45 000 доларів. Всі печерні будинки не схожі один на одного – одні кращі, інші гірші. Не всі будинки оснащені електрикою і водою. Завдяки природній енергії в них прохолодно влітку й тепло взимку. Навіть лідер Китаю Сі Цзіньпін колись жив в печерному будинку.

Численні страти

У Китаї часто страчують злочинців, існують також мобільні фургони для здійснення страт по тюрмах. Точне число засуджених до смерті невідомо, так як це засекречена статистика, але вважається, що їх кількість в 2015 році склала кілька тисяч – це в кілька разів більше, ніж у всіх країнах світу разом. Швидше за все, це пояснюється кількістю мешканців країни. До смерті засуджують наркоторговців, корупціонерів і тих, кого звинуватили в подружній зраді. В основному вирок приводять у виконання за допомогою смертельної ін’єкції.

У Китаї існує гусяча поліція

У рік Китай витрачає на армію 200 мільярдів доларів, в той час як в США – 600 мільярдів. При навчанні військових використовують старі методи, включаючи і стару форму. Досі військові пришивають білі комірці до гімнастерки. Крім того, в горловині гімнастерки знаходяться спеціальні шпильки, які колють шию і не дають солдату заснути на посту. Крім собак в армії служать гуси, які виконують патрулювання території. У китайській армії також є голубині війська, в яких налічується понад 10 000 поштових голубів. Все це прийде на допомогу, якщо високі технології вийдуть з ладу.

Реінкарнація поза законом

Китай окупував Тибет в 1950 році і продовжує викорінювати тибетську культуру. Комуністичні лідери заборонили вірити в реінкарнацію тибетських ченців і говорити про це явище. Після зйомок в Тибеті фільму «7 років в Тибеті» Бреду Пітту заборонили в’їжджати в Китай на 15 років. Крім заборони реінкарнації в Китаї з’явився закон, який змушує відвідувати членів своєї сім’ї, яким виповнилося понад 60 років.

Подружки нареченої в оренду

В онлайн-магазинах можна взяти в оренду дешевий китайський весільний наряд. Оригінальну сукню можна придбати тут за 150 доларів. До нього в комплекті можна підібрати і подружок нареченої за 30 доларів в тиждень.

У Китаї більше християн, ніж в Європі

У країні більше християн, ніж в Європі і США. 10% китайців відносить себе до державної релігії, а 6% вважають себе атеїстами. Інші китайці практикують такі релігії, як даосизм, буддизм, конфуціанство і іслам.

Наукова ступінь з Бюстгальтерних наук

Ніхто не подумає, що можна отримати ступінь кандидата наук в Бюстгальтерній дисципліні. У Гонконгзькому політехнічному університеті можна отримати науковий ступінь в питаннях, пов’язаних з експортом текстильних товарів, так як Китай є найбільшим у світі експортером. У Китаї є цілі міста, які спеціалізуються на виробництві шкарпеток або бюстгальтерів.

Регулювання народжуваності

З 1980 по 2015 року існував закон, який дозволяв сім’ї мати одну дитину. З урахуванням старіння нації і в зв’язку з економічними перспективами пізніше було дозволено народжувати двох дітей. Багато китайських сімей намагаються народжувати хлопчиків частіше, ніж дівчаток. У рік в Китаї проводять понад 9 мільйонів абортів, за 35 років тут зафіксовано 400 мільйонів абортів. Досі китайці повинні отримувати офіційний дозвіл на народження дитини.

Яйця, варені в сечі – делікатес

Щорічно в країні знищують 20 мільйонів дерев на виготовлення 45 мільярдів паличок, якими китайці їдять. Перш за все необхідно відзначити, що нормальну їжу в Китаї теж їдять. Більше половини світового поголів’я свиней йде на приготування страв саме тут. Можна спробувати не тільки свинину, але і яйця, зварені в сечі невинних хлопчиків і чоловіків. Це вважається делікатесом. Китайці також їдять великих тарганів, мишей, качині ембріони.

Декоративне забарвлення собак

Сотні собак в Китаї забарвлюють під тигра, зебру, панду і веселку. У одних шерсть забарвлена ​​абстрактними узорами, у інших на мордах красуються великі брови і вуса. У 2013 році розмальованого під лева мастифа демонстрували в зоопарку і обманювали відвідувачів кілька днів. Коти уникли цієї долі.

Загрозливе зростання патологій новонароджених

У Китаї кожні 30 секунд народжується одна дитина з дефектами. Щорічно кількість новонароджених з патологіями налічує 900 000 дітей, що становить 20% населення. Це дуже сумно, але не дивно в зв’язку з катастрофічним забрудненням повітря і води хімікатами. Крім того, необхідно звернути увагу і на раціон.

Купівля місця у в’язниці

Щорічно в Китаї від виснажливої ​​праці вмирають 600 000 чоловік. Рівень самогубств теж високий. Якщо якийсь багач не хоче сидіти в тюрмі, він може заплатити, і хтось відсидить за нього. Все починається ще з моменту судового засідання, коли замість справжнього злочинця з’являється інша людина, а влада закриває на це очі. Якщо ж багач потрапив до в’язниці, то є й інший спосіб. Якщо ув’язнений створить високо-технологічний винахід, то термін можуть зменшити. Це теж корупційна схема, так як  родичі ув’язненого можуть придбати якийсь винахід і “приписати” його створення ув’язненому.

Щорічний фестиваль собачого м’яса

Влітку, в день сонцестояння, в Китаї проходить фестиваль собачого м’яса, де продають і з’їдають страви з 10-15 тисяч собак. Крім того, тут щорічно з’їдають 4 мільйони котів.

Схожі статті:
Читати далі