Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 найменших країн світу, про які не розповідали в школі
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 10 найменших країн світу, про які не розповідали в школі

10 найменших країн світу, про які не розповідали в школі

У світі понад 200 країн, назви яких ми хоча б один раз, але чули. Але на нашій планеті є і держави, про чиє існування ми навіть не здогадувалися, тому що деякі з них займають дуже невелику площу або зовсім включають кілька будинків.
Ми розповімо вам про 10 країн з дуже маленькими територіями, населення яких менше невеличкого міста, а подекуди і села.

1. Палау


Держава Палау складається з більш ніж 300 островів різних розмірів. Палау – одне з найдивовижніших місць на Землі, в акваторії якого мешкають 130 видів акул, що перебувають на межі зникнення. Тропічні ліси Палау сповнені унікальних рослин і птахів, але найцікавіша пам’ятка країни – озеро, населене 2 млн медуз, які в процесі еволюції втратили здатність жалити.

2. Ніуе


Ніуе – острів та держава в Океанії. В країні не розвинений туризм і немає жодного промислового підприємства, а живе вона за рахунок дотацій Нової Зеландії. Зате є аеропорт і столиця, правда, столичне місто являє собою невелике селище, в якому проживають понад 600 осіб. На острові навіть є справжній супермаркет – єдиний на всю державу.

3. Сент-Кітс і Невіс


Держава складається з двох островів, один з яких називається Сент-Кітс, а інший – Невіс. Один з основних джерел доходів острівної держави – продаж громадянства, яке може придбати кожен, у кого є як мінімум $ 250 тис. Для інвестиції в місцеву цукрову промисловість. Інший спосіб отримання громадянства – придбати майно вартістю не менше $ 400 тис. На одному з островів.

4. Князівство Хатт-Рівер

Князівство Хатт-Рівер – віртуальна держава, розташоване в однойменній провінції Австралії. Його територія повністю збігається з територією фермерських угідь сім’ї Кесл, оскільки саме один з її членів, Леонард, і став засновником нової, нехай і невизнаної, країни. До речі, мандрівники можуть побачити бюсти засновника в різних частинах князівства.

5. Тувалу


Тувалу – одна з найменших і найбідніших країн світу. Економічне становище карликової держави могло б бути зовсім нікчемним, якби Тувалу не належав інтернет-домен .tv, на продажі якого країна щорічно заробляє мільйони доларів.

6. Науру


Науру – найменша незалежна республіка і найменша острівна держава планети. У Науру немає офіційної столиці і громадського транспорту – по 40 км доріг місцеві жителі їздять на особистих транспортних засобах. На острові погана екологічна обстановка, тому туризм тут практично не розвинений. І ще один рекорд Науру, правда, зі знаком мінус – в цій країні найбільший відсоток населення, що страждає на ожиріння.

7. Князівство Себорга


Ще одна держава на мапі Італії, правда, на цей раз віртуальна, – князівство Себорга, до складу якого входить однойменне село неподалік від кордону з Францією. Армія невизнаної держави складається з 3 чоловік: міністра оборони і двох прикордонників.

8. Республіка Молоссія


На території американського штату Невада розташовується ніким не визнана держава Молоссія, населення якого складається з Кевіна Бо, його сім’ї, 3 собак, 1 кота і 1 кролика. У Молосси є гімн, герб і прапор, а за особливо тяжкі злочини тут передбачена смертна кара. В травні 2017 року республіці виповнилося 40 років, вона видає власні паспорти і має космічну програму.

9. Мальтійський орден


Крім Ватикану на території Риму є ще одна крихітна держава, яка називається Мальтійський орден. Його площа становить 0,012 кв. км і розташована в трьох будівлях, два з яких знаходяться в Римі, а одне – на острові Мальта. Однак у країни є власна валюта, марки, сайт, автомобільні номери і паспорти, що дають право безвізового в’їзду в кілька десятків країн світу. Мальтійський орден – єдина країна в світі, де офіційною мовою є латинь.

10. Сіленд


Невизнана держава Сіленд являє собою морську платформу, що стоїть за 10 км від берегів Великобританії. Сілендом керує самопроголошений принц-регент, а кожен бажаючий може стати графом, бароном або навіть герцогом – на сайті держави можна придбати благородний титул за кілька сотень англійських фунтів.

Схожі статті:
Читати далі