Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 божевільних речей, які існують тільки в Північній Кореї
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 10 божевільних речей, які існують тільки в Північній Кореї

10 божевільних речей, які існують тільки в Північній Кореї

Одна з найщасливіших країн у світі, гробниця справжнього єдинорога, погода, підлаштовуватися під настрій президента, – ні, це не безглуздий набір фраз. Це дані про Північну Корею. Хочете ще?
Пропонуємо вам 10 фактів про цю парадоксальну країну, які точно не залишать вас байдужими.

1. Окреме літочислення


У 1997 році в Північній Кореї ввели новий порядок літочислення, і зараз там 106 рік. Точкою відліку є дата народження Кім Ір Сена – 1912 рік. На всіх календарях зазначаються 2 дати – та, яка актуальна тільки для північних корейців, і поруч та, за якою живе решта світу.
До речі, Кім Ір Сен володіє безліччю почесних звань, серед яких і «Вічний президент Кореї». Так, його син і внук наділені всякими різними титулами, але президента серед них немає.

2. Розподіл по класам


У 1957 році уряд КНДР поділило населення країни на 3 класи: лояльний (помідор); той, що коливається (яблуко); і ворожий (виноград), а вони, в свою чергу, діляться на 50 груп.
Помідори – червоні всередині і зовні – це люди, які довели свою відданість партії, частіше політичні і військові.
Яблука – червоні тільки зовні – це ті, кому необхідне виправлення, і, як правило, цей статус носять звичайні люди.
Виноград  – це особи, які порушили закон, наприклад ті, хто зробив спробу зателефонувати за кордон.
Статус (сонбун) заноситься до особової справи людини, яке відкривається на кожного північнокорейця при досягненні 17 років і згодом робить вирішальний вплив на вибір навчального закладу, місця роботи та інші аспекти життя. Треба відзначити, що прихильники режиму Північної Кореї заперечують факт присутності сонбуна.

3. Дороги


Облаштованих доріг в КНДР практично немає, і з усього дорожнього полотна тверде покриття не більше ніж у 8%. Ймовірно, ця проблема не сильно турбує населення, так як їздити їм особливо нікуди. Пересування всередині країни контролюється владою, а автомобіль можуть дозволити собі тільки військові або політичні особи. Решта мешканців країни пересуваються в основному на велосипедах.

4. Трафік-леді


З причин, які озвучені вище, в Північній Кореї практично немає світлофорів. Але у великих містах все-таки виникає необхідність в регулюванні руху, і часто цим займаються симпатичні дівчата. Трафік-леді повинна бути не заміжньою і молодшою 26 років. Як тільки одне з цих правил перестає бути актуальним, дівчина повинна звільнитися з займаної посади.

5. Космічне агентство NADA (National Aerospace Development Administration)


Робота з освоєння космосу в цій країні була розпочата ще в далекі 80-і роки. У 2013 році було засновано національне космічне агентство NADA, а світовії громадськості був представлений логотип цієї організації. У цій емблеми є деякі подібності з відомим логотипом NASA, і навіть назва мало чим відрізняється. Невідомо, збіг це чи, може, спроба “потролити” США, з якими Північна Корея знаходиться в деякій конфронтації.

6. Могутній Кім Чен Ір


Попередній правитель Північної Кореї був вельми неординарною особистістю. У його біографії, яка є обов’язковим предметом в школі, говориться що він народився на горі Пектусан, і в цей момент в небі з’явилася яскрава нова зірка і подвійна веселка. Ходити і говорити він почав, ще не досягнувши півроку, не відвідував туалет, а після смерті ЗМІ передавали: «Смерть товариша Кіма викликала снігову бурю, а льодовик недалеко від місця його народження на горі Пектусан тріснув».
Однак, за іншими даними, майбутній великий правитель КНДР був народжений в СРСР, селі Вятское, де його батько переховувався від японських окупантів. Звали його в ті часи Юрій Ірсеновіч Кім. Спростувань щодо інших фактів з його біографії немає, але все-таки вони здаються трохи прикрашеними.

7. Єдинороги існують


Єдиноріг – це зовсім не плід фантазії, як з’ясували північнокорейські вчені. Місцеві археологи наткнулися на давнє лігво цієї, вже не міфічноі, тварини, яке знаходиться прямо в столиці країни – Пхеньяні. Таке гучне відкриття, звичайно, сприяє зростанню почуття національної самосвідомості і підвищенню морального духу корейського народу.

8. Чудодійні ліки


Північна Корея оголосила, що її вчені уми розробили лікарський препарат, який лікує СНІД, лихоманку Ебола, коронавірус MERS. Також диво-ін’єкції можуть допомогти при ракових пухлинах, ранковій нудоті і довгій роботі за комп’ютером. До складу препарату входить екстракт червоного женьшеню, який росте в околицях міста Кесон, трохи золота і платини.

9. Фестиваль «Аріран»

На одному з найбільших в світі стадіонів проводиться музично-танцювальне шоу, в якому беруть участь майже 100 тис. осіб, не рахуючи глядачів. На полі розігруються сцени, які, в більшості,  прославляють уряд за створення могутньої і процвітаючої держави.
Візитна картка фестивалю – «живий екран» на трибуні (на фото це зображення прапора), з тисяч різнобарвних табличок, які тримають в своїх руках учасники шоу і змінюють їх по команді. «Аріран» був занесений в Книгу рекордів Гіннесса як наймасовіше шоу, в якому беруть участь люди.

10. Північна Корея – щаслива країна


Північнокорейські вчені провели якісь особливі дослідження, результатом яких стало наступне: КНДР входить в список найщасливіших країн і займає почесне 2-е місце після Китаю. Треба віддати належне уряду, воно дійсно робить багато для підтримки морального духу населення. А яка країна найнещасливіша по результатам цих досліджень? Правильно, США.

Схожі статті:
Читати далі