Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 80 фактів про Японію, які Ви, напевно, не знали
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 80 фактів про Японію, які Ви, напевно, не знали

80 фактів про Японію, які Ви, напевно, не знали

Всі дивацтва Японії, від яких волосся “дибки” стає:

1. В Японії на день святого Валентина проявляють симпатію і дарують подарунки дівчата. Не відомо  з чим пов’язана ця традиція, але сьогодні вона виконує важливу соціальну функцію: дозволяє дівчаткам сказати “так” не чекаючи, поки японський чоловік набереться сміливості до неї підступитися.

2. В Японії дешева риба і м’ясо, але дуже дорогі фрукти. Одне яблуко коштує два долари, зв’язка бананів п’ять. Найдорожчий фрукт диня, сорт типу нашої “торпеди” обійдеться в Токіо в двісті доларів.

3. В Японії порнографія продається на кожному кроці. У кожному комбіні (продуктовому магазині), на стійці з пресою обов’язково є окрема полиця з хентай. У маленьких книжкових магазинах хентай становить третину всього асортименту, у великих книжкових під порнографію відводиться 2-3 поверхи.

4. Хентай дозволено вільно продавати неповнолітнім.

5. Два найпопулярніших піджанри хентая – це насильство і секс з неповнолітніми.

6. Обернувши в обкладинку, хентай спокійно читають в метро.

7. У Японському метро і JR є вагони тільки для жінок. Їх приєднують вранці, щоб у годину пік ніхто не домагався дівчат. Японці вуайеристи, а обмацування дівчаток в набитих поїздах – щось на зразок національного спорту.

8. При цьому в Японії один з найнижчих відсотків згвалтувань в світі.

9. Більшість японських ієрогліфів складаються з 2-4 складів, але є дивовижні винятки. Наприклад ієрогліф 砉 читається як “ханетокаватогаханареруото”, це тринадцять складів! Описує звук, видаваний при відділенні плоті від кістки.

10. Питання честі і раніше грає в Японії центральну роль, навіть в політиці. Останній прем’єр міністр Юкіо Хатояма подав у відставку після того, як не зміг виконати передвиборчу обіцянку. Двоє його попередників теж.

11. Японія маленька країна, але тут багато всього великого. Тут знаходиться найдорожчий парк розваг у світі Disney Sea, чотири з десяти найвищих американські  гірки. У Токіо найрозвиненіша система метро в світі, знаходиться найбільший залізничний хаб і найбільше змішане пішохідне перехрестя.

12. У Японії сніговиків прийнято ліпити строго з двох куль, а не трьох, як в іншому світі. І тут японці відзначилися.

13. Полковник Сандерс один з головних символів Різдва в Японії, як Кока-Кола в США. У свята японці люблять всією сім’єю сходити в KFC і з’їсти велику порцію курячих крилець.

14. У Японії досі пір 30% весіль відбувається в результаті організованих батьками сватання та оглядин お 見 合 い (оміа).

15. У всіх північних містах Японії, де взимку випадає сніг, підігріваються тротуари і вулиці. Ожеледі не буває, і сніг прибирати не треба. Дуже зручно!

16. При цьому в Японії немає центрального опалення.

17. У японській мові є слово 過 労 死 (Кароші), що означає “смерть від перевтоми”. В середньому щороку з цим діагнозом помирає десять тисяч чоловік. Режисер студії “Гинули” Есіфумі Кондо, автор мого улюбленого the whisper of the heart помер з цим діагнозом.

18. У Японії один з найліберальніших тютюнових законів. Курити можна скрізь, крім залізничних платформ і аеропортів.

19. Японія – остання країна в світі, що формально зберегла титул Імперії.

20. Японська імператорська династія ніколи не переривалася. Правлячий сьогодні імператор Акіхіто – прямий нащадок першого імператора Дзімму, що заснував Японію в 711 році до нашої ери.

21. Цього року Японії виповнилося 2671 рік.

22. Японці постійно говорять про їжу, а коли вони їдять, то обговорюють як їм подобається частування. Повечеряти, не сказавши кілька разів “oishii” (смачно) дуже неввічливо.

23. Взагалі, японці люблять повторення.

24. У японській мові одночасно використовується три види письма: Хірагана (складова система для запису японських слів), Катакана (складова система для запису запозичених слів) і Канджі (ієрогліфічне письмо). З розуму зводить, так.

25. У Японії немає гастарбайтерів. Це досягнуто простим законом: мінімальна зарплата, на яку дозволено наймати іноземного робітника в Японії перевищує середній оклад праці японця. Таким чином, для високооплачуваних фахівців шлях в країну залишається відкритим, а переплачувати некваліфікованим нема сенсу.

26. Більше половини залізниць в Японії приватні. Недержавні перевізники відповідають за 68% всього залізничного сполучення країни.

27. Хірохіто ніколи не був відсторонений від влади, після війни він очолив реформацію і проправіл до 1989 року. День народження Хірохіто національне свято і відзначається  29 квітня.

28. Гора Фуджі знаходиться в приватному володінні. У синтаїстськімі храмі Хонг Сенг збереглася дарча від 1609 року якій Сьогун передав гору у володіння храму. У 1974 році справжність дарчим підтвердив верховний суд Японії, після чого не мав іншого виходу, як передати гору у власність храму. Тому що право власності в Японії є непорушним.

29. Японська мова складається з декількох рівнів ввічливості: розмовний, шанобливий, ввічливий і дуже важливий. Жінки практично завжди говорять на шанобливій формі мови, чоловіки на розмовній.

30. Сім відсотків чоловічого населення Японії – Хікікоморі (“Хікікоморі (яп. 引きこもり, «той, хто замкнувся») — соціофоб, молодий відлюдник, особа, що не бажає соціалізуватися, сторониться контактів з суспільством”, –  Вікіпедія)

31. У японській мові у місяців немає назв, замість цього вони позначаються порядковими номерами. Наприклад вересень це 九月 (кугацу), що означає “дев’ятий місяць”.

32. До того, як Японія відкрилася заходу, єдиним словом для опису романтичної симпатії було слово 恋 (вряди), що буквально означає “непереборний потяг до чогось недосяжного”.

33. Японія моноетнічна країна, 98.4% всього населення становлять етнічні японці.

34. У Японії ув’язнені не мають права голосувати на виборах.

35. У Японії їдять дельфінів. З них роблять суп, готують Кусіякі (японський шашлик), навіть їдять сирими. У дельфіна досить смачне м’ясо, з яскраво вираженими смаком і зовсім не схоже на рибу.

36. У Японській мові практично немає особових займенників, а ті слова, які іноді використовуються як займенники, мають ще хоча б одне значення.В українській мові, наприклад, займенник «я» не означає нічого, крім «я», а в японському 私 (ваташі, я) означає ще й «приватний, особистий»;貴 方 (аната, ви) – «мій пан». Використовувати “Аната” ввічливо тільки при першому знайомстві, потім до співрозмовника прийнято звертатися по імені або за посадою.

37. Токіо найбезпечніший мегаполіс в світі. У Токіо настільки безпечно, що шестирічні діти самостійно користуються громадським транспортом. Це фантастика насправді.

38. Зовнішній світ японці вважають дуже небезпечним і бояться подорожувати. Так знайома японка одного разу запитала мене, чи не занадто небезпечно їй буде однією зупинитися в районі Кенсінгтонських Садів в Лондоні.

39. Дев’ята стаття японської конституції забороняє країні мати свою армію і брати участь у війнах.

40. У Японії навчальний рік починається першого квітня і розділений на триместри. Школярі вчаться з квітня по липень, потім з вересня по грудень, і з січня по березень.

41. У Японії немає сміттєвих баків, так як все сміття переробляється. Відходи поділяються на чотири види: 1-скло; 2 – те, що спалюється; 3 – те, що переробляється; 4 – те, що не спалюється . Кожен тип сміття вивозять в певний день і викидати його можна тільки по строго відведеним числах. За порушення процедури великий штраф.

42. На вулицях урн так само зовсім немає, тільки спеціальні баки для збору пляшок. Показовий приклад того, що чисто там, де не паскудять.

43. У Японії дуже низькі пенсії. Максимальна соціальна виплата бідним людям похилого віку становить 30 000 ієн, це десь триста доларів. Обов’язкового пенсійного страхування так само немає, передбачається, що кожен японець сам повинен подбати про свою старість.

44. Годзіла (по-японськи Годзіра) не випадкова назва. Це портмонто слів “Горила” і “Кудзіра” (кит). Можна тільки здогадуватися, як вони так схрещувалися, що вийшла рептилія.

45. У Японії дуже дорогий транспорт, найдешевший квиток на метро обійдеться в 140 ієн (майже 1 долар).

46. ​​У Японії завжди першими обслуговують чоловіків. У ресторані чоловік перший залишає замовлення, і йому першому приносять напій. В магазинах завжди спочатку вітаються з чоловіком.

47. Японці водять великі машини. Сіті кари неможливо зустріти навіть в тісному Токіо, зате джипів дуже багато.

48. За весь час в Японії я не бачив жодного туалету без підігріву  і, з меншою ніж 10, кількістю кнопок.

49. У Японії всі знають, що Hello Kitty родом з Англії.

50. У Японії категорично не прийняті чайові. Вважається, що поки клієнт платить за послугу призначену ціну, він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві гроші, він тим самим знецінює надану йому послугу / товар, прирівнює рівний обмін до подачки.

51. Японці дуже шанобливо ставляться до всіх націй, в них викорінений расизм.

52. Японія найкраща країна на світі.

53. На японському MTV йде популярний серіал Usavich, мультфільм про двох зайців, Путіна і Кирієнко, які намагаються вижити в поліцейській державі.

54. Вік згоди в Японії – 13 років.

55. Японія в три рази більша Англії. Площа Японії 374 744 км², Великобританії 130 410 км км².

56. Японію часто наводять як приклад  перенаселеної країни. Насправді щільність населення Японії всього 360 чоловік на квадратний кілометр. Це менше ніж у Великобританії, де на квадратний кілометр припадає 383 осіб.

57. У японській мові слова “неправильний” і “відрізняється” позначаються одним і тим же словом 違 う (Чигаєв).

58. У Японії прижилися речі, які двадцять років тому здавалися майбутнім, а сьогодні залишають дивне ретрофутуристичне враження. Автоматичні двері в таксі, автомати, в яких продається все, від фруктів, і до супів. Потяги фантастичної форми і смішна мода. Все це дуже круто.

59. Японське слово 御 来 光 (горайко), описує схід, спостережуваний з гори Фуджі.

60. Гітлер захоплювався цілісністю японської нації і називав їх “почесними арійцями”. У Південній Африці часів апартеїду японці єдині були занижені в правах, так як їх вважали “почесними білими”.

61. У Японські телефони вбудована система екстреного оповіщення нації. Коли відбувається якийсь катаклізм, у всіх телефонах спрацьовує гучний звуковий сигнал (навіть якщо звук був відключений) і з’являється повідомлення, що пояснює що сталося і як себе вести.

62. У Японії не буває мародерства. Якщо ввести в гугл “looting in japan”, то можна знайти тільки десятки тисяч здивованих іноземців, які не можуть зрозуміти, чому в Японії не грабують порожні будинки.

 

63. Японці майже не говорять англійською, але використовують фантастичну кількість англіцизмів. Алекс Кейс спробував скласти список, нарахував понад 5000 слів і йому набридло продовжувати. При цьому японське вимова їх настільки спотворює, що годі й сподіватися їх зрозуміти, чи що зрозуміють вас, якщо ви вимовите слово з оригінальним акцентом.

64. Мало хто знає, що слова “вата”, “мінтай” і “івасі” запозичені з японської. Про “цунамі” і “тайфун”, думаю, знають всі.

65. У японському теж є запозичення: слова イ ク ラ “ікура; ікра “і ノ ル マ” Норум; норма “.

66. У Японії існує смертна кара. У минулому році в Японії було страчено вісім злочинців. На останніх двох стратах був присутній міністр юстиції Японії.

67. У Японії найнижчий рівень вбивств і найнижчий рівень насильницьких злочинів на 100 тис. населення серед усіх аналізованих країн. Тут найвища середня тривалість життя в світі.

68. У Токіо знаходиться один з найбільших гей-районів у світі Шінджуку-Ні-Чёме. Там найбільша концентрація гей-барів у світі.

69. Японські і китайські ієрогліфи це одне і те ж. Є регіональні відмінності: китайських ієрогліфів більше і в спрощеному вигляді вони пишуться інакше. Але знаючи японський, можна розуміти загальний зміст китайських вивісок.

70. Замість підпису в Японії ставлять спеціальну іменну печатку Ханко. Така печатка є у кожного японця і нею користуються багато-багато раз в день. Ще її можна купити в будь-якому магазині.

71. Японія єдина в світі країна, де критерієм запізнення поїзда вважається хвилинний кордон.

72. У Японії вважається нечемним відкривати подарунок у присутності дарувальника. За нього дякують, після чого відкладають, щоб відкрити наодинці.

73. Японці вважають, що людина повинна вміти ховати страждання за посмішкою. Є навіть приказка 顔 で 笑 っ て 心 で 泣 く (Као де варатте кокоро де наку; посміхайся, поки страждаєш всередині).

74. Якщо японці щось роблять, то прагнуть до повної автентичності. Так, у всіх французьких булочних японські написи дублюється на французькій. В італійській Желатерія морозиво буде підписано на італійській, а в іспанському ресторані буде меню на іспанській. Англійською, при цьому, не буде нічого. Іноді здається, що для них це просто “ще одна європейська мова”. 

75. У Японії строго дотримується право власності, тому тут існують десятки компаній з більш ніж тисячолітньою історією. Наприклад готель Хоші Рьyoкан безперервно функціонує з 718 року. Ним керує одна і та ж сім’я вже протягом 46 поколінь!

76. Танукі – норовливі японські звірі-перевертні, що приносять щастя і благополуччя. Їх яйця – традиційний символ удачі. У канонічного найщасливішого танукі площа яєць повинна дорівнювати 8 татамі, це 12 метрів. У разі біди, вони ними несуть відплату. У студії Гинули є про них чудовий мультик Пом Поко, подивіться.

77. Дві третини Японії покрито лісами. В Японії заборонена комерційна вирубка власного лісу, зате вона споживає 40% всієї деревини, яку добувають в тропічних лісах.

78. Протягом 10 років, з 1992 по 2002 роки, Японія була найбільшим донором міжнародної допомоги в світі. Це до слова всім, хто зараз зловтішається над японської бідою.

79. Коли кондуктор входить в черговий вагон швидкісного поїзда, він обов’язково знімає головний убір і кланяється, і тільки потім починає перевіряти квитки.

80. В Японії  унікальна організація суспільства: з одного боку абсолютно західна правова держава, з іншого самобутня культура, яка живе не тільки традиціями, але й постійно еволюціонує.

Схожі статті:
Читати далі