Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво про подорожі » 11 закинутих місць з усієї планети, де колись вирувало життя
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво про подорожі
  4. 11 закинутих місць з усієї планети, де колись вирувало життя

11 закинутих місць з усієї планети, де колись вирувало життя

У сучасному світі все відбувається дуже швидко: одні міста ростуть і розвиваються з рекордною швидкістю, інші так само швидко стають покинутими, спустошеними.

Ми зібрали для вас фотографії місць, які були покинуті людьми з різних причин і обставин.

Арджентьера, Італія

Арджентьера – це колишнє шахтарське містечко. Його назва походить від слова «argento» – срібло. Видобування срібла почалося тут в епоху римлян і фінікійців. Кращий період видобутку срібної руди в цих шахтах припав на 40-ті роки ХХ століття. Потім пішов спад, і в 1963 році родовище було остаточно закрите.

Вароша, Кіпр

Цей квартал в місті Фамагуста був популярним туристичним місцем до турецького вторгнення в 1974 році. Причина, по якій Вароша досі є містом-примарою, – прийнята в 1984 році резолюція № 550 Ради безпеки ООН, в якій говориться: «Спроби заселення у будь-якій частині кварталу Вароша будь-ким, крім її жителів, неприпустимі».

Кинта да Регалейра, Португалія

«Колодязь посвяти» розташовується у палацово-парковому комплексі Кінта да Регалейра, де можна побачити найрізноманітніші архітектурні примхи. Легенда свідчить, що 9 рівнів колодязя символізують 9 кіл пекла. У минулому припускали, що місце служило для релігійних церемоній масонського братства.

Грютвікен, Південна Георгія і Південні Сандвічеві острови

Грютвікен – це адміністративний центр британської заморської території. У 1904 році тут була побудована перша китобійна база в Антарктиці. На покинутій станції знаходиться церква, яка є єдиною будівлею, що  зберегла своє первісне значення. Остання церемонія одруження в цій церкві відбулася 18 листопада 2009 року.

Орадур-сюр-Глан, Франція

У червні 1944 року рота військ СС зруйнувала село Орадур-сюр-Глан. В результаті нападу загинуло 642 жителя села. Після війни президент Франції оголосив про те, що не потрібно проводити відновлювальні роботи: за її рішенням село мало залишитися пам’ятником жорстокої нацистської окупації.

Мис Романо, США

Будинок у формі декількох куполів був побудований в 1980 році. Через деякий час грунт під ним почав мігрувати: споруда знаходилася на піщаному узбережжі. У 2005 році новий власник планував відремонтувати будинок, але не зміг через нову постанову уряду острова. Зараз в будинку ніхто не живе, і він продовжує зміщуватися в океан.

Плімут, Монтсеррат

У липні 1995 року після серії потужних вивержень вулкана Суфрієр-Хілс лава і попіл покрили великий простір на півдні Монтсеррата, включаючи Плімут. У серпні на місто з населенням близько 4 тис. людей обрушився попіл, і в грудні жителі були евакуйовані.

Спіналонга, Греція

Спіналонга – грецький острів, розташований в східній частині Криту. У 1669 році Крит був захоплений Османською імперією. Щоб прогнати турків, греки зібрали всіх прокажених і відправили на острів. Злякавшись зарази, турки покинули острів. Сьогодні головним об’єктом відвідування туристів на острові є руїни колись неприступної фортеці.

Шпреє, Німеччина

Парк розваг Шпреє був відкритий в 1969 році в Берліні і благополучно працював до 1989 року. Потім він був куплений компанією Spreepark Berlin GmbH та почав активно розвиватися. Пізніше з’ясувалося, що активи засновника фірми сумнівні, і парк загруз в мільйонних боргах. У 2001 році Шпреє збанкрутував і остаточно спорожнів.

Агдам, Нагірно-Карабаська Республіка / Азербайджан

Агдам – ​​поселення в Рівнинному Карабасі. В ході Карабаської війни в 1993 році місто було обстріляне  з артилерії. За відомостями правозахисної організації Human Rights Watch, після захоплення Агдам був розграбований і спалений, що, як вони стверджують, було добре організованим планом карабаської влади.

Хасіма, Японія

Хасіма – острів в Східно-Китайському морі, де проходив видобуток вугілля на шахтах, що досягають в глибину до 600 метрів. У 40-ті роки Mitsubishi Corporation привозили китайців і корейців для примусової роботи. Протягом багатьох років острів був практично найбільш густонаселеним місцем на землі – 5 259 чоловік на 1 кв. км. У 1974 році всі шахти були закриті, і острів залишився покинутим.

Схожі статті:
Читати далі