Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Кому насправді вигідні туристичні візи і чому їх давно пора скасувати
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Кому насправді вигідні туристичні візи і чому їх давно пора скасувати

Кому насправді вигідні туристичні візи і чому їх давно пора скасувати

На 2 липня 2019 року перший рядок в  Індексі паспортів Хенлі (Henley Passport Index) займали Японія і Сінгапур. Жителям цих держав не потрібна віза (або її оформляють після прибуття) в 190 країн. На другому місці – Німеччина, Фінляндія і Південна Корея, чиї громадяни можуть вільно перетинати кордони 180 країн.

Чи дійсно необхідні візи, і  чому світ цілком міг би обійтися без них? В кінці статті вас чекає бонус – Лайфхак, які дозволять побувати без візи в тих країнах, де вона зазвичай потрібна.

Віза не стримує трудову міграцію

Логіка чиновників наступна: якби не візи і всілякі дозволи, добра половина населення планети тут же переселилася б в розвинені країни. Звучить параноїдально, але це закріплено в офіційних джерелах. Наприклад, якщо громадянин Великобританії одружений на дівчині не з Євросоюзу, йому потрібно заробляти не менше 18 600 фунтів стерлінгів на рік, щоб перевезти її в Англію і отримати необхідні для проживання документи.

Те ж правило працює і для британок, які вирішили пов’язати свою долю з людиною, що народилася за межами Європейської економічної зони. Через це сім’ям часто доводиться жити в різних країнах. У туристах і мандрівників бачать загрозу, що закріплено в  офіційних документах.
Фактично людині доводиться доводити свою невинність в тому, чого він ще не зробив (і, швидше за все, навіть не думав здійснювати).

Однак влаштуватися на роботу в чужій країні найчастіше досить проблематично: цього не дозволяють навіть деякі типи виду на проживання. Чи варто говорити про просту туристичну візу?

Вона не дає іноземним громадянам можливості зайняти тепленькі місця, для них залишається лише нелегальне працевлаштування. Але незаконні трудові мігранти займають невелику частку на ринку праці. Так, в США в 2016 році таких налічувалося 5%, загальна чисельність працівників склала 160 млн.

Туристичні візи не перешкоджають тероризму і не покращують кримінальний стан

Протидія тероризму – ще один фактор, який наводять в приклад прихильники візових режимів. Цей аргумент легко руйнується статистикою: так, в Америці за останні 9 років більше злочинів скоїли зовсім не іммігранти-мусульмани, а резиденти країни. У період з 1970 по 2015 рік в Європі менше 0,5% злочинів носили ісламістський характер.

У ряді випадків за загибель людей були відповідальні праворадикали, які були громадянами країни. Досить згадати Андерса Брейвіка або німецьку «Фракцію Червоної Армії». Між міграцією та змінами кримінального стану теж не простежується чіткого зв’язку: часто порушувати закон схильні ті, хто живе в країні з народження.

Численні дозволи на в’їзд легко замінити більш швидкими і надійними процедурами

Паспорт можна поміняти, а ось по відбитках пальців або скан сітківки ока ідентифікувати людину куди простіше. На збір всіх необхідних для поїздки документів доведеться витратити багато часу, нервів і іноді грошей, причому 100%  гарантії отримання заповітного стікера немає. У ряді випадків відмова у візі пояснюється людським фактором. Таким чином, видача туристичних віз – інструмент політичних ігор, в яких ніяк не зацікавлені прості туристи і мандрівники.

Історія знає вдалі приклади зняття візових обмежень
Кому насправді вигідні туристичні візи і чому їх давно пора скасувати

Щоб потрапити на чемпіонат світу з футболу, іноземцям достатньо було отримати спеціальний паспорт вболівальника. Для його оформлення потрібно було вказати номер квитка і документ, що засвідчує особу. Досвід виявився настільки вдалим, що в’їзд по паспорту вболівальника після чемпіонату був продовжений до кінця 2018 року. Таке рішення не спричинило погіршення криміногенної ситуації, навпаки кількість правопорушень знизилося .
Введення безвізового режиму між Україною і Євросоюзом збільшило туристичний потік і зробило позитивний вплив на економіку. Зокрема, на український ринок вийшли лоукостер, наприклад Ryanair, а малий і середній бізнес отримав більше можливостей для співпраці з європейськими партнерами.

Бонус: як подорожувати без віз там, де вони потрібні

  • Великобританія. Подорож на круїзному лайнері з заходом в британський порт передбачає перебування на території країни протягом 24 годин. Важливо, щоб в такому  маршруті був порт іншої країни.
  • Китай. Дозволено перебувати в країні без візи протягом 72 годин, якщо летите транзитом через Гуанчжоу, Гуйлінь, Сіань, Харбін, Чунцин і Шеньян. Якщо пересідаєте в Нанкіні, Пекіні, Шанхаї та деяких інших містах, термін збільшується до 144 годин.
  • Сінгапур. Можна залишитися тут протягом 96 годин, якщо є квиток і віза в третю країну, а також при наявності фінансів на період перебування в Сінгапурі.

 

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі