Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Як Нова Зеландія стала найбільш екологічно чистою країною світу
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Як Нова Зеландія стала найбільш екологічно чистою країною світу

Як Нова Зеландія стала найбільш екологічно чистою країною світу

Нова Зеландія – це напрочуд гарна країна, яка розташована на островах в Тихому океані. Новозеландці дуже пишаються своєю країною і своєю природою. Тут неймовірної краси пейзажі, що включають все різноманіття ландшафтів планети: гейзери і морські бухти, льодовики і печери, піщані пляжі і гірські озера, а також унікальний тваринний світ. У Новій Зеландії понад 35 заповідників і національних парків і ще близько 3000 невеликих резерватів, на які поширюється природоохоронний режим.


Але любов новозеландців до чудової природи не обмежилася створенням національних парків. Уряд цієї країни позначило курс на захист навколишнього середовища, який має на увазі відмову від традиційних видів палива. І країна з населенням 4,8 мільйона осіб, більшість з яких проживає в містах, планує в 2018 році зупинити останню ТЕЦ, що працює на вугіллі. Але як їм вдалося це зробити?

Вся справа в гідроелектростанціях і геотермальних станціях, за допомогою яких енергетичний комплекс країни вже майже відмовився від невідновлюваних джерел енергії (вугілля і газу). Сьогодні в Новій Зеландії кілька ГЕС, а запущена в 2013 році геотермальна електростанція є однією з найбільших в світі. Енергія водних потоків і термальних джерел, так звана «зелена енергетика», дозволяє Новій Зеландії вже сьогодні отримувати майже 80% всієї споживаної в країні енергії. Активно йде розробка проектів по використанню вітряної енергії. Крім розвитку альтернативної енергетики, Нова Зеландія відмовилася від будівництва атомних електростанцій на своїй території.


Але першим кроком на шляху до турботи про екологічне благополуччя країни була свідома відмова від індустріалізації. Тут в пошані сільське господарство: виробництво зерна, м’яса, молока і вовни. Тому негативного впливу на навколишнє середовище промислові виробництва не роблять, тут їх просто немає. Та й навряд чи з’являться: з моменту початку боротьби за екологічну чистоту навколишнього середовища уряд настільки підвищив податки на викиди вуглекислого газу та інших забруднювачів, що будь-яке виробництво тут стає нерентабельним.


Але і без промислових підприємств новозеландці прекрасно справляються з наповненням бюджету. Тут активно розвинений освітній і просвітницький туризм, а доходи від традиційного туризму становлять чималу частку бюджету країни.

Нова Зеландія прагне стати країною з найбільш екологічно чистим іміджем. Такого рівня розвитку «зеленої енергетики» немає більше в жодній іншій розвиненій державі світу. Але, якщо задуматися, то всю продукцію промислового виробництва новозеландці експортують з інших країн – хтось повинен виробляти для них необхідне обладнання, побутову техніку, автомобілі та багато іншого. На жаль, ідеальна екологія в окремо взятій країні не зможе існувати без навколишнього «брудного світу».

 

Схожі статті:
Читати далі