Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Першими мешканцями Мадагаскару були переселенці з Індонезії
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Першими мешканцями Мадагаскару були переселенці з Індонезії

Першими мешканцями Мадагаскару були переселенці з Індонезії

Острів Мадагаскар розташований за 400 кілометрах від східного узбережжя Африки. Сучасне населення острова – малагасійці – являють собою складну суміш африканських народів банту зі східно-азійськими народами, ймовірно переселенцями з острова Борнео, або Калімантан. Але, що цікаво, говорять місцеві жителі на мові, що належить до австронезійської мовної сім’ї. Та й багато місцевих звичаїв, починаючи від террасного рисівництва і закінчуючи азійськими особливостями архітектури будівель, свідчать про первинне індонезійське заселення острова. Але логічніше було б припустити, що спочатку острів заселяли племена вихідців з Африканського континенту. А пізніше до них приєдналися переселенці з Борнео, адже індонезійські острови віддалені від Мадагаскару більш ніж на 5 000 кілометрів.


Вчені довго не могли прийти до єдиної думки з приводу формування населення острова. Але генетикам, які допомагали історикам і етнографам, нарешті вдалося розкрити таємницю заселення Мадагаскару. Група міжнародних вчених досліджувала ДНК більш ніж 2700 мешканців острова, які проживають в 250 селах, розташованих в різних частинах острова. В ході аналізу генетичних даних було підтверджено, що сучасні малагасійці є одночасно нащадками африканських народів банту і індонезійців. Причому в різних частинах острова переважання тих чи інших генів відрізняється. У північній частині домінують африканські гени, а в південній і центральній частинах переважають народи з великим числом індонезійських генів.

Цікаво й те, що за допомогою генетичного аналізу вдалося з’ясувати вік різних популяцій переселенців. Поділ малагасійців і їх африканських предків відбулося близько 1500 років тому. А ось відділення остров’ян від індонезійців з Борнео відбулося, на думку генетиків, близько 2000-3000 років тому. Вдалося також виявити відмінності у складі переселенців. Індонезійська міграція включала приплив чоловіків і жінок приблизно в рівних пропорціях. У той час як африканські мігранти були переважно чоловічої статі. Також був виявлений ​​незначний зв’язок з населенням Близького Сходу. Як виявилося, і вони внесли свій вклад в формування народів Мадагаскару.

Ось так генетикам в черговий раз вдалося пролити світло на деякі загадки історії, над якими працювали представники інших наук.

Схожі статті:
Читати далі