Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 несподіваних відмінностей шкіл в різних країнах світу
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 10 несподіваних відмінностей шкіл в різних країнах світу

10 несподіваних відмінностей шкіл в різних країнах світу

У кожній країні своє уявлення про ідеальний навчальний процес, і відмінностей виявилося набагато більше, ніж ми могли собі уявити.
Пропонуэмо вам дізнатись, як все влаштовано в школах в 10 різних країнах світу. А в кінці статті вас чекає бонус: ми розповімо про коледж, в якому відсутні аудиторії.

1. Франція

Навчальний рік: Вересень – липень
Тривалість уроку: В залежності від предмета (від 55 хвилин до 2 годин)
Тривалість навчального тижня: 5 днів (середа – короткий день)
Іспити: Є
Домашні завдання: Є
Особливість: Тут часто можна зустріти другорічників і дітей, що «перестрибнули» через клас, тому змішані класи не рідкість. Крім звичайних перерв в школі є двогодинна перерва на обід: діти можуть повернутися додому і пообідати з сім’єю. Користуватися телефонами в школі строго заборонено, а перерви в обов’язковому порядку діти проводять на вулиці.

2. Японія

Навчальний рік: Квітень – березень
Тривалість уроку: 45 хвилин (початкові класи), 50 хвилин (середні і старші)
Тривалість навчального тижня: 6 днів
Іспити: Декілька разів на рік
Домашні завдання: Немає (в початковій школі), дуже багато (в середній і в старшій школах)
Особливість: Уроки починаються о 8:30 і тривають до самого вечора. Більшість дітей ходять ще і в додаткові навчальні заклади (дзюку); вважається нормальним займатися додатково і по неділях. Канікули (з 20 липня до 1 вересня, з 26 грудня до 7 січня і з 25 березня до 1 квітня) для японців – це час, коли можна грунтовно … зайнятися навчанням.

3. Ізраїль

Навчальний рік: Вересень – червень
Тривалість уроку: Практикують подвоєні уроки – 90 хвилин
Тривалість навчального тижня: 6 днів
Іспити: Є
Домашні завдання: Немає (з 1 по 6 клас)
Особливість: У школах проміжного рівня починається поділ школярів на групи по успішності і здібностям. Дітей готують до середньої школи, вимоги до їх успішності виростають. Залежно від здібностей учнів предмети в групах викладаються на різних рівнях.

4. Китай

У Китаї вважається, що правильна постава і здоров’я спини дуже важливо. Тому з раннього віку дітей привчають стежити за своєю поставою.


Навчальний рік: Вересень – липень
Тривалість уроку: 40 хвилин
Тривалість навчального тижня: 6 днів
Іспити: Є
Домашні завдання: Є
Особливість: Ранок в школі починається з зарядки, після 3-го уроку – зарядка для очей. Близько 14:00 ще одна зарядка – денна, з активними рухами. Може, саме тому єдина шкільна форма являє собою спортивний костюм.

5. Індія

Навчальний рік: Липень – травень
Тривалість уроку: 35 хвилин
Тривалість навчального тижня: 6 днів
Іспити: Є
Домашні завдання: Є
Відмінні риси: В Індії батьки школярів дуже переживають за результати іспитів своїх дітей. Наявність атестата відкриває великі можливості в житті. Тому часто можна стати свідком того, як дорослі деруться по віконних гратах на верхні поверхи школи, щоб підказати своїм дітям правильні відповіді на іспиті.

6. Австралія

Навчальний рік: Січень – грудень
Тривалість уроку: На розсуд вчителя
Тривалість навчального тижня: 5 днів на тиждень
Іспити: З 3 класу кожен другий рік
Домашні завдання: Є
Особливість: Навчальний рік ділиться на 4 чверті і переривається на великодні (2 тижні в квітні) канікули, зимові (2 тижні в липні), весняні (2 тижні у вересні) і літні (грудень – січень). Класний керівник змінюється щороку, і дітей так само щорічно «перемішують».

7. Канада

Навчальний рік: Вересень – червень
Тривалість навчального тижня: 5 днів (п’ятниця – короткий день)
Іспити: Є, як і регулярні тести, і контрольні роботи
Домашні завдання: Необов’язкові
Тривалість уроку: 85 хвилин
Особливість: Навчальний день починається о 8:15, але це не обов’язковий час для всіх. З 8:15 до 8:45 – час для індивідуального спілкування з вчителем, коли можна задати питання або обговорити проблеми. Якщо проблем і питань немає, то можна поспати довше.

8. Іспанія

Навчальний рік: Вересень – червень
Тривалість уроку: 45 хвилин
Тривалість навчального тижня: 5 днів
Іспити: Є
Домашні завдання: Немає
Особливість: У школі викладають 2 мови: англійська і друга офіційна мова в залежності від регіону (Каталонія, Валенсія, Галісія, Країна Басків). Щоб іноземна мова засвоювалася краще, існують окремі предмети повністю на цій мові. Наприклад, крім самого уроку англійської є ще «ручна праця» англійською, крім уроку каталонської мови є ще предмет на каталонській – «навколишній світ».

9. Фінляндія

Навчальний рік: Серпень – травень
Тривалість уроку: На розсуд вчителя
Тривалість навчального тижня: 5 днів
Іспити: Немає
Домашні завдання: Майже немає
Особливість: До 2020 року планується відмовитися від уроків в звичному розумінні. Навчальний день перестануть ділити на уроки, їх замінять єдиним предметом на розсуд вчителя, який зможе комбінувати науки. Наприклад, екологію можна об’єднати з економікою і політикою. Одне заняття триватиме близько 3 годин з невеликими перервами, щоб максимально залучити до процесу учня.

10. Італія

Навчальний рік: Щороку змінюється в залежності від погоди і регіону
Тривалість навчального тижня: 5 днів
Іспити: Є
Домашні завдання: Немає
Тривалість уроку: 50-55 хвилин
Особливість: Діти обов’язково змінюють школу 2 рази – після початкової школи вони переходять в середню, яка знову починається з 1 класу. Змінюється все – будівля, вчителі та однокласники. Замість випускних влаштовується «вечерю з професорами». Клас організовує вечерю в гарному ресторані, запрошують професорів. Платять за таку вечерю учні, ці гроші не положено просити у батьків (мета – показати, що діти вже дорослі).

Бонус: новий погляд на систему освіти

Коледж Орестад в Копенгагені – справжній витвір сучасного мистецтва як зсередини, так і зовні. Аудиторії школи відокремлені вельми умовно – всі 5 поверхів пов’язані єдиним відкритим простором, що дозволяє бачити те, що відбувається буквально від верху до низу.

Замість аудиторій – зони, різні за площею, звукоізоляцією і освітленням. Так вчителі та учні можуть вибрати найбільш вдалі і комфортні умови для певного предмета.

Схожі статті:
Читати далі