6 історичних фактів, про які нам досі брешуть

Ми живемо в інформаційному столітті і часто доводиться стикатися з чимось, що стирає наші попередні уявлення про що-небудь. Чи то наукове відкриття, чи то знахідка археологів або винахід – все тече, все змінюється.

Ми зібрали кілька історичних фактів, в яких всі були переконані з часів школи, але сьогодні вони вже недостовірні.

1.Наполеон і ніс Сфінкса

Великий Сфінкс – найдревніша монументальна скульптура. Однією з характерних рис є зруйнований ніс. В поширеній легенді говориться, що ця деталь розбита ядрами гармат Наполеона під час битви з турками в піраміді (1798 р.). Однак рисунки датського мандрівника Фредеріка Нордена, що бачили бездоганну скульптуру в 1737 році, спростовували історію з втручанням Наполеона.

2.Ван Гог і відрізане вухо

Невідомо, чи знайдеться людина, яка не знає назви цього художника. Зокрема, через історію з відрізаним вухом, яке він нібито відправив своїй коханій. Все сталось після зустрічі з Гогеном. Тоді відбувся конфлікт, в ході якого Ван Гог накинувся на друга з бритвою, але тому вдалося зупинити Віннсента. В пориві розпачу  тієї ж ночі художник відрізав себе мочку вуха. Деякі дослідники вважають, що це було проявом безумства, а не розкаяння, через надміре вживання абсенту.

3.Рогатий шолом вікінгів

В книгах, на картинах і в кіно ми привикли бачити вікінгів у шоломах з рогами, але археологи досі не можуть точно сказати, якої форми були їх шоломи. То, як показують вікінгів у масовій культурі, пов’язано з рисунками, знайденими в захороненнях. Зараз науковці припускають, що якщо такі шоломи і використовувалися, то тільки в ритуальних обрядах, але не в бою. До того ж цей головний убір був винайдений ще в бронзовому столітті, задовго до вікінгів.

4.Стоунхендж

Для вчених Стоунхендж – одна з найзагадковіших пам’яток планети. Регулярно з’являються нові гіпотези про те, чому гігантські камені вибудовуються по кругу. Насправді, з самого початку Стоунхендж представляв собою куски каміння, розміщені в хаотичному порядку. В 1901 році під керівництвом Віллама Гоуланда почалася перша велика реставрація пам’ятника. Нещодавно з’явилися фото в мережі, які доводять, що Стоунхендж зовсім не такий, яким був у давнину.

5.Відкриття Америки

На уроках історії ми розповідали про те, як у 1492 році Христофор Колумб відкрив для європейців Америку. Однак, нові дані свідчать, що в кінці X століття вікінги, що здійснювали часткові плавання на захід, стали першими європейцями, що відвідали Америку. Тоді відбувся перший генетичний контакт між жителями Північної Америки та жителями Європи.

6.Поеми Оссіана

Шотландський поет Джеймс Макферсон славився перекладом поеми Оссіана, кельтського барда III століття, з гельської мови. Після однієї з останніх публікацій, письменника просили, а пізніше, вимагали показати справжні рукописи. Макферсон постійно ухилявся від відповіді, так і не надавши ніяких доказів. Досі не знайдено рукописів, що підтверджують справжність поем Оссіана, і самі поеми тепер вважаються містифікацією.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link