Для українських дітей змінять правила виїзду за кордон

Оформити документи для виїзду дитини за кордон стане простіше.

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №6647, який прописує нові правила (в списку авторів – народні депутати Ірина Луценко, Денис Силантьєв, Олег Петренко та ін.). Зокрема, пропонується кілька нововведень.

По-перше, дозвіл від іншого з батьків, який зараз потрібно отримувати під кожну поїздку, можна буде оформити відразу на три роки і необмежену кількість подорожей.

По-друге, якщо хтось з батьків виявиться непоступливим і не дасть такий дозвіл, оформити документи для виїзду можна і без нього – за рішенням органів опіки або суду. Впровадження цього правила в життя зніме масу проблем для розлучених українців, яким нерідко доводиться довго «вибивати», а то і викуповувати дозвіл на виїзд дитини у колишнього чоловіка чи жінки, яких, як правило, інтереси дітей мало турбують, але вони використовують ситуацію як привід для шантажу.

По-третє, пропонується оформляти дозвільні дитячі документи за прискореною процедурою, якщо мова йде про виїзд дитини за кордон на лікування, для участі в міжнародних конкурсах і олімпіадах, на змагання тощо. У цих випадках досить отримати лише згоду органів опіки, що навряд чи буде проблематичним.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в минулому році парламент вніс чергові правки в правила виїзду дітей до 16 років за кордон, прибравши з чинного закону норму про дозвіл на виїзд за рішенням суду.

«Крім того, зараз ні суди, ні батьки не можуть дати дозвіл на кілька виїздів дитини за кордон – тільки на разову подорож. Це є проблемою для тих сімей, в яких один з подружжя проживає за межами України або, скажімо, в зоні АТО », говориться в пояснювальній записці.

Варто відзначити, що у відпускний сезон депутати, які бажають спростити виїзд дітей за кордон, помітно активізувалися. Крім вищеназваного законопроекту, в парламенті зареєстрований ще один на цю ж тему: документ під номером 6637 подав народний депутат від «Самопомочі» Андрій Журжій.

Він пропонує спростити процедуру виїзду дитини за кордон ще більше – зробити достатнім дозвіл лише одного з батьків. Якщо другий не дає згоди на поїздку, він може внести дані на дитину в спеціальну базу даних, там самим закривши йому виїзд за межі країни. Але зловживати такою можливістю або використовувати її для шантажу не вийде – суд може скасувати заборону будь-якої миті.

Який законопроект в результаті затвердять, поки невідомо. Але в будь-якому випадку оформити документи стане набагато простіше, ніж зараз, резюмують експерти.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link