10 фактів про нашу планету, які ви напевно почуєте вперше

Ми думаємо, що знаємо про наш  галактичний будинок практично все. Насправді ж це не так – деякі вчені жартують, що про Землю люди дізналися набагато менше, ніж про весь Всесвіт.

Ми зібрали кілька цікавих фактів про нашу планету, які, можливо, вас неабияк здивують.

Еверест – не найвища гора на планеті

Висота вулкана Мауна-Кеа над рівнем моря становить  4 205 метрів, однак більша його частина прихована під водою. Загальна ж висота цієї вершини, що знаходиться на Гавайських островах, становить 10 203 метра, тобто на 1 355 метрів більша, ніж Евересту.

У держав є верхня межа

Лінія Кармана – це умовна лінія, розташована на висоті 100 км над рівнем моря. Незважаючи на те, що земна атмосфера закінчується набагато вище, Міжнародна авіаційна асоціація визнала саме цю позначку кордоном між атмосферою і космосом.

Найпосушливіше місце на Землі знаходиться в Антарктиді

Вважається, що найбільш посушливе місце на нашій планеті – чилійська пустеля Атакама, де опадів не було кілька тисяч років. Але є на Землі місце, де вони не випадали 2 млн років, і це сухі долини Мак-Мердо, розташовані в Антарктиді. Крім того, саме тут дмуть найсильніші вітри на планеті.

Прісної води на Землі не більше 3%

97% води на нашій планеті міститься в морях і океанах, і вся вона не придатна для пиття через високу солоність і велику кількість мінералів. З решти 3% води 70% міститься в льодовиках, а ще 20% – в озері Байкал.

Найстарішому храму на Землі близько 12 000 років

Руїни найстарішого в світі храмового комплексу Гебеклі-Тепе знаходяться на території сучасної Туреччини. Малюнки, знайдені на залишках стел, дали вченим можливість припустити, що близько 11 000 років тому на Землю впала комета, яка викликала зниження температури по всій планеті.

Місяць колись був  частиною Землі

Відповідно до теорії, висунутої швейцарськими вченими,  4,36 мільярдів років тому Земля по дотичній зіткнулася з гіпотетичною планетою Тейя, яка зірвала частину мантії, перетворивши її в природний супутник нашої планети.

Через 250 млн років континенти знову об’єднаються

Як відомо, єдиний континент Пангея, що існував 335-175 млн років тому, розколовся на Лавразію і Гондвану, які пізніше розділилися на ті, що існують в наш час.

Згідно з прогнозами вчених, через 250-300 млн років всі континенти знову перетворяться в єдине ціле і складуть суперконтинент під назвою Остання Пангея.

Одна бактерія знищила практично все живе на Землі

Відповідно до теорії вчених з Масачусетського технологічного університету, причиною масового вимирання, в ході якого з лиця Землі зникло 90% видів живих істот, стала всього лише одна бактерія під назвою метаносарцина.

Зростання її кількості в водах Світового океану 252 млн років тому викликала  єдине відоме вченим масове вимирання комах. Вважається, що саме воно дало «дорогу в життя» архозаврам – предкам динозаврів.

Велика частина нашої планети завжди занурена в темряву

Як відомо, Світовий океан займає 71% поверхні земної кулі. Товщина водного шару, освітленого сонячним світлом, становить не більше 200 метрів, а вся інша товща води знаходиться в темряві. Відповідно, більша частина нашої планети занурена у темряву в будь-який час дня і ночі.

Різниця в часі в сусідніх державах може бути більше доби

Незважаючи на те, що відстань між Американським Самоа і островами Лайн, що належить Кірібаті, всього лише близько 2 000 км, різниця в часі становить 25 годин.

 

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 09:00-20:30 Сб. 10:00-18:00 Нд. 10:00 - 18:00

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link