Східна розкіш: новий аеропорт Ашгабату вартістю 2,3 млрд доларів!

Якщо театр починається з вішалки, то будь-яке велике місто починається з аеропорту. Саме авіаційні ворота створюють у мандрівників перше й останнє враження, так що погане обслуговування в аеропорту може запросто перекреслити всі позитивні моменти поїздки. 

До недавнього часу більшість аеропортів були звичайними коробками зі скла і бетону. Тепер ж вони стають своєрідними візитними картками, і кожне місто прагне зробити їх якомога більш красивими.

Мабуть, краще за всіх це вдалося жителям Туркменістану. Будівля нового головного терміналу в Ашгабаті, вражає своєю формою: основний корпус виконаний у вигляді гігантського сокола, який летить.

1-25

Незважаючи на те, що на фотографіях будівля здається досить компактною, це оманливе враження. Будівля терміналу займає площу 192 тисячі квадратних метрів і складається з п’яти поверхів!

2-16

Новий термінал навіть був занесений в Книгу рекордів Гіннесса за найбільше архітектурне зображення орнаменту, стилізованого під традиційний візерунок знаменитих туркменських килимів. Килимовий орнамент розташований на даху будівлі, а його площа становить 705 квадратних метрів.

3-13

Всередині терміналу для зручності пасажирів діють 53 ліфта, 41 ескалатор, а також траволатори (рухомі тротуари), довжина яких сягає 4 000 метрів!

4-12-1

До послуг відвідувачів 27 точок харчування, 3 з яких працюють в форматі бізнес-ланчу, а також є їдальня на 120 чоловік.

5-8

Перед зоною реєстрації встановлені стійки автоматизованого контролю, зчитувальні пристрої які перевіряють дійсність візи і паспорти, а також автоматично ставлять штамп про виліт з країни.

6-7

На другому поверсі розташована зона вильоту, а на третьому – зона прибуття. Маршрути для прилітаючих і відлітаючих пасажирів розділені, що підвищує пропускну спроможність терміналу.

7-7-1

Будівництво нового аеропорту обійшлося в 2,3 мільярда доларів, а його відкриття відбулося рівно за рік до початку V Азіатських ігор в закритих приміщеннях.

8-6-1

Авжеж, владі Ашгабата вдалося здивувати весь світ своїм чудовим аеропортом!

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link