9 ландшафтів немов з іншої планети

Біла пустеля, Єгипет

На сході пустелі Сахара розташовується невелика унікальна ділянка, 365 днів у році виглядає так, ніби її буквально кілька хвилин тому засипало снігом. Кілька мільйонів років тому тут було дно океану. Відступивши, вода залишила на суші вапнякові відкладення, що сформувалися з останків морських мікроорганізмів. Деяким з них згодом вітер надав форму скульптур.

Після одного з головних захоплюючих пригод всього свого життя – занурення на дно Маріанської западини – режисер Джеймс Кемерон зізнався, що відчуття були такі, ніби він висадився на іншій планеті. Дно нагадувало пустельну місячну поверхню, єдиними живими істотами на якій були крихітні рачки.

Хоча океанічний глибоководний жолоб є найглибшим місцем на Землі і має свою унікальну екосистему, подібну на «паралельний всесвіт» який ховається також і в цілком доступних місцях. Унікальне поєднання різноманітних форм рельєфу часом народжує абсолютно фантастичні ландшафти, що нагадують швидше інший світ, в який, на відміну від Маріанської впадини, може потрапити будь-хто, і без всякого спеціального обладнання.

Криві дерева, Канада

landscapesfromanotherplanet02 (1)

Цей природний феномен для вчених поки залишається загадкою. Дослідники лише припускають, що це може бути одним із проявів генетичної мутації. В результаті якої стовбури дерев в гаю провінції Саскачеван поча ли скручуватися, утворивши кручений ліс.

Сокотра, Ємен

landscapesfromanotherplanet04

Це один з найбільш ізольованих в світі архіпелагів континентального походження. Імовірно, він відокремився від Африки приблизно 6 млн років тому. Острів є домівкою для деяких найбільш рідкісних рослин на планеті, третина з яких не зустрічається більше ніде.

Пустеля Атакама, Чилі

landscapesfromanotherplanet05

Сама суха пустеля Землі використовується дослідниками NASA для тестування космічних апаратів, призначених для вивчення поверхні Марса. Вважається, що ґрунт пустелі схожий з породами Червоної планети. У ньому міститься незначна кількість вологи, а в окремих областях дощ не випадає по кілька десятків років, через що життя там повністю відсутнє.

Памуккале, Туреччина

landscapesfromanotherplanet06

17 геотермальних джерел з температурою води від 35 до 100 °C утворили цілу систему химерних водоймищ. За формою вони нагадують тераси. Виконано природні резервуари з травертину.

Печера кристалів, Мексика

landscapesfromanotherplanet07

Вапнякова печера, виявлена випадково 2000 року шахтарями, які прокладали новий тунель, досягає 11 метрів в довжину і 4 метри в ширину. Печера заповнена найбільшими в світі кристалами селеніту: вони стирчать там всюди в різні боки. Вік їх оцінюється в 500 000 років. Температура в печері досягає 58 ° C, а вологість – 90-100%.

Чжанцзяцзе, Китай

landscapesfromanotherplanet08 (1)

Природний парк знаходиться на північному заході провінції Хунань. Його територія охоплює 13 000 кв. км. Парк покритий густими зеленими лісами, що є сусідами з тисячами гігантських стовпів з кварциту і пісковику, які стали прототипом пейзажу планети Пандора у фільмі «Аватар».

Шоколадні пагорби, Філіппіни

landscapesfromanotherplanet09-800x544

Майже симетричні пагорби займають 50 кв. км в провінції Бохоль. За різними даними, тут нараховується від 1200 до 1800 пагорбів. Більшу частину року вони вкриті травою, але під час сухого сезону вона набуває коричневого кольору, з-за чого пейзаж виглядає абсолютно інопланетним.

Yehliu, Тайвань

landscapesfromanotherplanet10

Парк примітний своїми неймовірними утвореннями. Під впливом води, вітру та інших факторів тут сформувалися незвичайні форми, що нагадують кам’яні гриби.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link