Як люди живуть без опалення – частина 2

Виявляється, в деяких країнах Європи та Азії просто немає центрального опалення, однак місцеві мешканці взимку там зовсім не мерзнуть.

Франція

IMG_1321712824

Центрального опалення в нашому розумінні у Франції немає. Натомість цього є два варіанти:

1. Загальне будинкове опалення – це централізоване опалення в окремо взятому багатоквартирному будинку. Воно включається керівництвом будинку. 

2. Індивідуальне опалення. У ванній, туалеті або кухні знаходиться апарат, який регулює гарячу воду. Він електричний або газовий.

infrared-3-990x634

До цього апарату підключені і батареї. Тепло в квартирі регулюється. Електричні нагрівачі поширені більше, ніж газові. Їх головна перевага: вони не потребують регулярної і дорогої перевірки, як газові. Користування ними входить в загальний рахунок за електрику.

Тариф на електрику в країні подвійний: повний – з 7:00 до 23:00 – і пільговий, тобто в півтора рази менше, – з 23:00 до 7:00. Держава ось уже кілька десятиліть стимулює громадян всіляко економити енергію. І не тільки за допомогою тарифної політики.

Viator_PC_France_Paris_Notre-Dame_Seine-River_1394-990x655

Потужний важіль – фіскальний. Всі французи, які здійснюють роботи по теплоізоляції свого житла, старого або ж тільки що відбудованого, мають право за законом вписати витрачені кошти в податкову декларацію. У цьому випадку від 25 до 50% від вартості робіт їм зарахують зі знаком «мінус» і можуть знизити прибутковий податок.

Те ж саме стосується установки різного роду енергозберігаючого екологічно вигідного обладнання – сонячних батарей, нагрівачів з підвищеною енерговіддачею, як газових, так і електричних. На їх придбання громадяни отримують пільгові кредити. Що стосується нового житла, то починаючи з 2008 року кожен проект площею понад 1000 квадратних метрів повинен відповідати новим вимогам теплоізоляції. Інакше його не приймають і відправляють на доопрацювання.

Фінляндія

Walking_Suomenlinna-930x523

Все частіше новий фінський будинок черпає енергію як міфологічний Антей – від Землі. Адже в умовах Фінляндії на глибині 200 метрів температура може доходити до +10 градусів. Фінські скелі – як гігантські радіатори: влітку вони накопичують тепло, а взимку віддають.

x7va8ecyur

У фінських будинках встановлюють спеціальний пристрій – тепловий насос. Коштує він, звичайно, недешево, зате окупається за 5-7 років і дозволяє економити від 30 і вище відсотків електроенергії. Не дивно, що такі цифри спокушають і власників старих будинків переобладнати свої житла.

file_94

Фіни змусили працювати на себе навіть навколишнє повітря – уявіть собі холодильник, вивернутий навиворіт, де холодна частина на вулиці, а нагрівальна система з циркулюючою спеціальною речовиною – в приміщенні. При морозах до -25 ˚C це працює прекрасно: витративши на роботу 1 кВт електроенергії, тепловий насос виробить до 2 і навіть 5 кВт тепла.

B0IEo0OIYAAX6s2.jpg_large

Такий «теплий» холодильник, а точніше кондиціонер, ефективний для невеликих будинків – не більше 120 метрів житлової площі. Проте для малих будинків це справжня знахідка: не треба бурити землю і встановлювати дороге обладнання: всі витрати не більше 2000-3000 євро.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link