Країни без центрального опалення – частина 1

Виявляється, в деяких країнах Європи та Азії просто немає центрального опалення, однак місцеві мешканці взимку там зовсім не мерзнуть.

Великобританія

image_thumb42

В туалетах та ванних кімнатах батарей, як правило, немає – взимку температура в них не піднімається вище 10 градусів. У спальні теж опалювати не будуть – британці зазвичай сплять в піжамі під теплою ковдрою. Всю ніч опалювати – дорого.

У котлі встановлений таймер, кожну годину розбитий на 4 розподіли по 15 хвилин. Ставиш будильник на 7 ранку, а котел програмуєш на 6:45, щоб прокинутись в теплі; о 8:30 йдеш на роботу – котел запрограмований на те, щоб відключитись.

duzy_kot-990x556

Опалювання в Британії – лише кілька годин на добу, дуже економно та неймовірно екологічно. Британські фізіологи склали таблицю-інструкцію: вище 21 градуса – температура дискомфорту, вище 24 – температура, яка підвищує ризик серцевих нападів.

Нижній поріг комфорту – 18 градусів. Від 16 до 18 – температура нормальна, ризики невисокі, і така температура підтримується взимку в п’ять мільйонів будинків Британії.
041

Малозабезпечені мешканці Сполученого Королівства теж якось пристосовуються і викручуються. Деякі ходять відігріватись в місцеві бібліотеки, де тепло, затишно і інтернет безкоштовний.

0315-990x742

Населенню також надаються поради щодо економії. Наприклад, не рекомендується запускати пральну машину «вхолосту» – треба чекати, поки бак заповниться брудною білизною під зав’язку. Радять прати в холодній воді: це корисніше для білизни, ніж гаряча вода. Вимикати комп’ютер, коли він простоює без роботи.

Не залишати на зарядці мобільний телефон на всю ніч. Використовувати енергозберігаючі лампочки. Приймати короткий душ замість довгої ванни.

Японія
Snow-Tokyo-Coming-of-Age-2013-042-990x660-e1480594041663

Система центрального опалення є тільки в префектурі Хоккайдо – найхолоднішій частині країни. Решта населення Японії обігріває себе самостійно.

Japan-style-Bedroom-Glamor-Ideas2-990x742

Більшість сучасних будинків в Японії обігрівається за допомогою електричних кондиціонерів (зима / літо) і обігрівачів різних типів: електричних, масляних або газових. В холодну пору року японці вдягають теплі легкі піжами (до складу яких входять спеціальні волокна, які добре зберігають тепло) або використовують замість звичайних ковдр електричні.

lHot-boutique-100-high-quality-font-b-electric-b-font-font-b-blanket-b-font-carpet

Дуже популярні в Японії електричні килими. Такий килим нагадує електричну ковдру. Користувач може регулювати температуру обігріву. Можна обігрівати тільки частину килима, там, де, наприклад, ви сидите.

img_5866

Ще одним атрибутом японської культури, який традиційно використовується для обігріву, є котацу. Він є в кожному японському будинку. Сучасний котацу являє собою стіл з нагріваючим елементом, встановлений під кришкою. Котацу існував і в Стародавній Японії, хоча в ті часи він називався і виглядав дещо інакше.

9W7Xnh0kYc-990x657

Навколо котацу традиційно збирається вся родина не тільки для вечері але і для бесід, спільних настільних ігор, перегляду телевізора. Котацу об’єднує всю сім’ю, підкреслює сімейне єднання і теплоту відносин. Зібравшись під загальною ковдрою, діти в буквальному сенсі вчаться «не тягнути ковдру на себе».

maxresdefault2-990x556

До речі, в японських школах опалення немає. В рекреаційних зонах є точки локального обігріву, де на перервах діти можуть погріти руки.

Німеччина

5840

В Німеччині також немає центрального опалення в тому вигляді, до якого звикли ми. Тут кожен обігрівається сам. В приватних будинках – свої котельні, в багатоквартирних будинках – окреме газове обладнання, яке гріє воду для батарей. Скільки газу спалив – стільки й заплатив.

im578x383-германия1

На всіх батареях стоять клапани з термостатами, ними регулюють температуру в приміщеннях. У вітальні, де сім’я проводить багато часу, опалення включають сильніше, а в туалеті – на самий мінімум. Існують навіть спеціальні рекомендації для температурного режиму приміщень. Для залу досить 20 градусів тепла, для ванни – до 22 градусів, в спальних кімнатах необхідно 16-18 градусів тепла. В мало використовуваних приміщеннях (туалетах, коморах та ін.) Температура повітря повинна бути 14-16 градусів тепла.

«Якщо дозволяють обставини (відсутність маленьких дітей), то підтримуйте нижчу температуру. Зменшивши температуру в приміщеннях на 1 градус, ви економите до 6% теплової енергії. Зниження температури з 24 до 20 градусів забезпечить до 24% економії тепла», – такі рекомендації дають німцям.

record_179185942

Вночі німці часто користуються електричними простирадлами – грілкою на все тіло. Вона вмикається і вимикається автоматично.

0502HO_Seasonal_Think2

Німецькі домовласники все частіше використовують для обігріву індивідуальних будинків біомасу, дрова, відходи з деревообробки, теплові насоси і сонячні батареї. Держава підтримує цю тенденцію законодавчо і матеріально.

Нещодавно в Німеччині набув чинності закон, згідно з яким нові будівлі, що здаються в експлуатацію, зобов’язані частину споживаної енергії отримувати з відновлювальних джерел.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link