Цікаві факти про Єгипет

Єгипет по праву називається «колискою цивілізації», адже саме в цій древній державі багато років тому були зроблені відкриття, якими і сьогодні користується сучасна людина. Так, саме тут було винайдено мило, зубна паста, гребінець, ножиці, дезодорант і навіть взуття на підборах.
Крім того єгиптяни також стали першими, хто використав чорнило і папір у листі. Правда, на той момент замість паперу використовувався папірус, який був придуманий близько 4000 року до нашої ери. Технологія його виготовлення була дуже складною. Він виготовлявся з тростини, в результаті чого виходив досить довгий лист. Це було перше, що єгиптяни стали використовувати для письма, але він-то і є основоположником сучасного паперу.

Нинішні будівельники, швидше за все не в курсі, що саме в цій країні вперше виробили фаянс, скло і цемент.
В Стародавньому Єгипті так само вперше стали використовувати косметику. Макіяж наносили як жінки, так і чоловіки. Однак на відміну від нинішніх жінок, тоді косметику використовували тільки як засіб для захисту від сонця.

tutanhamon-prichina-besporyadkov-v-egipte-1024x748

Лікарі Стародавнього Єгипту підходили більш обширно до збереження здоров’я. Вони займалися лікуванням не тільки фізичної форми людини, але і розумової, а також духовним розвитком. Вони навіть винайшли перші протизаплідні засоби. Також вони перші почали використовувати для лікування антибіотики. Правда на той момент це була цвіль, але саме з неї в подальшому отримають пеніцилін. А муміфікація давала можливість вивчити анатомію людини. При муміфікації витягували всі органи крім серця. Передбачалося, що саме в серці мешкає душа.

Process_mumifikacii2-1024x683

Стародавні єгиптяни вміли довго зберігати м’ясні продукти харчування. Вони використовували для цього соду і бікарбонат натрію, який ще використовувався в процесі муміфікації. Єгиптяни стали першими, хто розділив рік на 365 днів, а добу поділили на 24 години.

Першим, хто почав використовувати голубів як засіб зв’язку, шляхом відправки листів, були теж єгиптяни. Стародавні єгиптяни молилися безлічі різних богів і богинь. Найбільш шанованим вважався РА — бог сонця.

ra_2-1024x659

Ми звикли спати на м’яких пухових подушках, але майже ніхто не здогадується, що в Стародавньому Єгипті жителі наповнювали подушки не пухом, а камінням.

Ще однією цікавою річчю було те, що жителі цього древньої держави не відзначали дні народження. На жаль причини цього і на сьогоднішній день не відомі.

Крім того в Єгипті також було написано самий перший заповіт. Він був написан сином єгипетського фараона Хафре.
Також є припущення, що саме в Єгипті була знайдена перша в світі батарейка на 4 вольта, яка включала в себе мідний циліндр, в який містився залізний стрижень. В циліндр при цьому заливалася вода, але стрижень не торкався стінок посудини.
Жінки Стародавнього Єгипту мали значно більше прав і привілеїв, ніж будь-яка інша жінка. Приміром, вони могли володіти власністю, укладати ділові угоди і навіть бути ініціатором розлучення. А жінки з багатих сімей могли стати лікарем або жрицею.

7851817-1024x574

В Стародавньому Єгипті використовувалися мухобойки з хвоста жирафа.

Велику частину території Єгипту займає пустеля Сахара (95% території) і всього лише 5% використовується населенням країни.
Пустеля Сахара мала колись родючі землі, а пустелею її зробили зміни, які сталися в 8000 г. до н. е. Зараз її розмір дорівнює площі Сполучених Штатів Америки.

Як відомо сьогодні в цій прекрасній країні залишилося останнє з чудес світу — піраміди, побудовані 2000 років до нашої ери, решта безслідно зникли з лиця Землі. Для побудови пірамід було використано 2,3 млн. кам’яних блоків, які в сумі важили 7 млн. тонн. Вважається, що форма древніх єгипетських пірамід представляє розбіжні промені сонця.

Свій ніс знаменитий Сфінкс втратив в 1798 році. Один із солдатів наполеонівської армії використав цю історичну пам’ятку як мішень при навчаннях.

Одним з дивних фактів про Єгипет, є те, що дахи майже на всіх будинках там відсутні. Всьому провиною те, що поки будинок не має даху, він вважається незавершеним і, отже, жителі не повинні оплачувати податок на нерухомість.
Чоловікам в Єгипті прийнято одягати білий одяг, а жінкам, навіть при температурі вище 40 градусів, все одно потрібно бути одягненими в чорне. Є приказка, що коли жінка одягає чорне, то тоді вона швидко прийде додому з прогулянки.

ee4

В Єгипті недалеко від Каїра знаходиться квартал під назвою Маншият-Насир, який ще називають Містом Сміттярів. У цьому так званому «місті» проживає більше ніж 40 000 людей, які займаються тим, що прибирають вулиці Каїра і переробляють зібране сміття. Це ремесло передається у спадок.

Копти, як їх ще називають, навіть монополізували цю сферу діяльності. Мусульмани вважають це заняття «брудним», оскільки відходи їжі використовують як свинячий корм. У цьому районі завжди панує не дуже приємний запах, зате велике місто знаходиться в чистоті.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link