10 речей,які не можна робити жінкам в Саудівській Аравії

Кажуть, що в Саудівській Аравії у жінок більше заборон, ніж прав. Їм не можна водити машину або виходити з дому без супроводу чоловіка. При цьому більшість заборон офіційно не прописані в законах, вони існують просто на рівні традицій.

Робити що-не будь без згоди чоловіка-опікуна

Чоловік-опікун – найчастіше чоловік, батько або брат – та людина, яка цілком управляє життям будь-якої жінки в Саудівській Аравії. Без його дозволу жінка не може укладати або розривати шлюб, отримати освіту, працювати, виїжджати кудись за кордон або в межах країни і навіть зробити планову операцію. Кожен крок, кожна дія вимагає згоду або безпосередньої участі чоловіки-опікуна. Навіть просто спілкуватися з чоловіком-не опікуном суворо заборонено.

screen-shot-2015-01-26-at-10-16-10-am

Здійснювати щось, що могло б відбитися на честі чоловіки-опікуна

При цьому чоловік-опікун, що захищає і опікує жінку, має право вимагати від неї розсудливої поведінки. Вважається, що якщо опікун втратить контроль над жінками, то втратить честь в очах суспільства. А це дуже серйозно. Якщо жінка своєю поведінкою псує честь чоловіка-опікуна, той має право покарати її і в крайніх випадках навіть вбити. Причому це не просто якийсь застарілий догмат.

Практика вбивств честі відбувається в Саудівській Аравії кожен день. У 2007 році батько вбив молоду дівчину, коли дізнався, що вона спілкувалася з молодим чоловіком на Facebook. Найбільш консервативні громадяни тоді закликали уряд повністю заборонити Facebook, тому що він, за їхніми словами, підбурює до похоті і викликає соціальну ворожнечу, заохочуючи статеве змішання.

Для жінки в Саудівській Аравії є найсильнішою ганьбою арешт релігійної поліції. А заарештувати вони можуть за що завгодно. Так в 2009 році двох молодих дівчат після арешту в результаті спілкування зі сторонніми чоловіками, публічно розстріляли брати, в присутності батька.

Women walk past members of Saudi security forces as they keep guard in Manfouha, southern Riyadh, November 14, 2013. A Sudanese man was killed in a second flare of clashes since Saturday between Saudi riot police, citizens and foreign workers in Riyadh amid a clampdown on visas, state media said late on Wednesday. The report on the official Saudi Press Agency, which cited a Riyadh police spokesman, gave no further details about the dead man, but said the clashes had started as a dispute between Saudis and foreigners earlier in the day. REUTERS/Faisal Al Nasser (SAUDI ARABIA - Tags: CIVIL UNREST SOCIETY IMMIGRATION)

З’являтися на вулиці з відкритими частинами тіла

Згідно шаріату, щоб сторонній чоловік не спокусився жінкою, вона зобов’язана в громадському місці покривати всі частини тіла, крім овалу обличчя, рук і стоп. Але в деяких провінціях країни жінок зобов’язують закривати все обличчя, крім очей, і залишати відкритими тільки руки. Однак, з 2011 року релігійна поліція стала вимагати від жінок закривати також і очі, посилаючись на те, що часом вони можуть бути занадто «сексуальними».

saudi-arabia-marriage-contract-1024x681

Залишати спеціальні «жіночі» зони в громадських місцях

У Саудівській Аравії присутній яскраво виражена статева сегрегація. Вона зачіпає всіх жінок, яких чоловіки-опікуни намагаються максимально обмежити від навколишнього суспільства і будь-яких контактів з незнайомими чоловіками. Будь-які урочисті заходи проходять з поділом чоловіків і жінок. Більшість будинків в країні мають окремі входи.

Притому будь-якому чоловіку, окрім господаря, заборонено входити в жіночу частину будинку. Розділені також і всі громадські місця: торгові центри, парки розваг, пляжі, громадський транспорт, освітні установи. Причому досить часто школярі двох статей вчаться не просто в різних будівлях, але і в різний час, щоб вони ні в якому разі не перетиналися один з одним. Порушення принципів статевої сегрегації, особливо з боку жінок, прирівнюється до злочину.

1327122000_132712_1327122000_noticia_normal

Працювати де їй подобається

Почнемо з того, що для жінок в Саудівській Аравії взагалі не заохочується будь-яка наймана робота. З раннього дитинства дівчаток вчать, що їх головна роль – народжувати і виховувати дітей, підтримувати сімейне вогнище, піклуватися про сім’ю. Жінка, звичайно, може працювати, але тільки в спеціально відведених для жінок місцях і не у всіх сферах діяльності.

Можна працювати лікарем, медсестрою, вчителем. Але це тільки якщо вдалося перш отримати відповідну освіту, що зробити теж вкрай важко. До того ж, на будь-яку роботу жінка в Саудівській Аравії може влаштуватися тільки з дозволу чоловіка-опікуна.

maxresdefault-1024x683

Відвідувати відкриті спортивні заходи

Не дивлячись на те, що в країні існують жіночі спортивні команди, ні в яких більш-менш значущих спортивних змаганнях їм брати участь не можна. До 2008 року Саудівська Аравія була єдиною країною в світі, яка не уявляла жінок на Олімпійських іграх.

У школах саудівські дівчата не отримують ніякого спортивної освіти, та й до решти спортивних споруд мають вкрай обмежений доступ. Але відвідувати відкриті спортивні заходи жінкам суворо заборонено.

h2

Водити машину

Пересування жінок по країні і так дуже обмежена. Без супроводу чоловіка-опікуна їм не дозволяється навіть виходити з дому, не кажучи вже про якісь поїздки або подорожі. Водити машину жінкам заборонено, їм не видають державні ліцензії на водіння навіть в тому випадку, якщо у них є іноземні права. Більшість саудівських вчених і релігійних діячів зараховують водіння машини жінкою до гріха. Так, наприклад, професор Камаль Субхи стверджує, що якщо жінкам в країні дозволити водити автомобілі, через десять років там не залишиться незайманих. А інший впливовий шейх Салех Лохайдан якось заявив, що якщо жінка буде водити машину, то вона може народити дитину з вродженими дефектами. Справедливості заради, варто відзначити, що заборона на водіння машин жінками повсюдно порушується в сільській місцевості країни.

3cc5f4b8-aaf8-4679-89a7-110cfd122041-1024x662

Користуватися громадським транспортом

Як правило, жінки Саудівської Аравії не можуть користуватися і громадським транспортом. По-перше, тому що це небезпечно з точки зору контактів зі сторонніми чоловіками. По-друге, багато транспортних компаній в принципі не перевозять жінок. Хоча, в деяких потягах є спеціальні секції з окремим входом, розташовані в кінці складів, спеціально для жінок.

9-7-1024x576

Вибирати собі чоловіка

Не дивлячись на те, що в 2005 році релігійний комітет офіційно заборонив практику примусових шлюбів, договір між нареченим і батьком нареченої досі вважається обов’язковим. Ситуація ускладнюється ще й тим, що в країні відсутній мінімальний шлюбний вік. Більшість вищих релігійних діячів вважають, що дівчинка придатна для шлюбу з 9 років, а хлопчик з 15.

Вони також вважають, що дівчину потрібно обов’язково видати заміж до настання статевої зрілості. Ні про який свідомий вибір чоловіка тут не може бути й мови. Крім того, така практика вкрай негативно позначається на жіночу освіту. Дівчата, які уклали ранній шлюб (до 16 років) потім як правило вже не отримують повноцінну освіту і, відповідно, не можуть працювати. Не варто забувати, що в країні офіційно дозволено багатоженство. Чоловікові дозволено мати до чотирьох дружин.

10-6-1024x683

Виходити з в’язниці достроково

А ось тут починається найцікавіше. У Саудівській Аравії релігійна поліція може заарештувати жінку буквально за що завгодно. Наприклад, за «неправильний одяг», за спілкування зі стороннім чоловіком. І навіть якщо жінка стала жертвою зґвалтування, то вона може понести покарання у вигляді тюремного терміну за те, що недостатньо покривала тіло або була знайома з майбутнім гвалтівником. При цьому в країні існує традиція, що ув’язнений може бути достроково звільнений, якщо вивчить напам’ять Коран, або отримає помилування від короля з нагоди свята або коронації. Але жінки-ув’язнені таких привілеїв позбавлені.

Більше того, навіть після закінчення повного терміну ув’язнення, жінка може бути звільнена з в’язниці тільки за дозволом чоловіки-опікуна. І нерідко трапляється так, що опікуни наполягають на збільшенні терміну покарання, або навіть зовсім відмовляються від жінок. І тоді вони змушені сидіти в тюрмі довгі роки.

Широкого розголосу набув випадок, що стався в 2015 році, коли жінка викрила свого чоловіка в подружній зраді зі служницею і таємно зняла як пара цілується на відео, після чого опублікувала в інтернеті. Самою цій жінці тепер загрожує тюремне ув’язнення і штраф в 87,6 тисячі євро за «образу честі і гідності чоловіка».

qqmCPOc-1024x576

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link